Piiriüleste töötajate maksustamine Euroopa Liidus
Kokkuvõte
Teema on aktuaalne, sest füüsiliste isikute otsene maksustamine ei ole direktiividega reguleeritud ja on riikide vahelise kokkuleppe tulem, on selles valdkonnas mitmeid nõrkkohti. Probleemiks on olukord, kus teises riigis töötav isik ei saa oma maksusoodustusi ja mahaarvamisi teha, kuna tema töökohariik ei pea talle seda võimaldama. Isiku residendiriigile ei maksa ta reeglina maksu, millest aga mahaarvamisi teha. Töö eesmärgiks on analüüsida piiriüleste töötajate maksustamist Euroopa Liidus. Eesmärgi saavutamiseks on püstitatud järgmised uurimisülesanded:
1. Anda ülevaade Euroopa Liidu liikmesriikide vahelisest maksude harmoniseerimisest, piiriülese töötamisega seotud mõistetest, põhimõtetest ja olemusest.
2. Anda ülevaade ja analüüsida teiste Euroopa Liidu liikmesriikide vahelisi maksulepinguid.
3. Anda ülevaade ja analüüsida Eesti maksukeskkonda piiriüleste töötajate maksustamisel.
4. Tutvustada teemakohaseid Euroopa Kohtu lahendeid ja analüüsida Eesti õigusruumi.
Lõputöö puhul on tegemist teoreetilise uuringuga, kus seaduste ja lepingutekstde tõlgendamiseks kasutatakse grammatilist tõlgendamist ning analüütilist meetodit kasutades analüüsitakse. Euroopa Kohtu lahendeid.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Piiriüleste töötajate maksukeskkond Euroopa Liidus ; 1.1.Euroopa Liidu makasutamise põhimõtted, piiriülese töötamisega seotud mõisted ja maksustamise olemus ; 1.2.Liikmesriikide vahel sõlmitud maksulepingute erisätted piiriüleste töötajate maksustamisel ; 2.Piiriülese tööjõu maksustamise põhimõtted Eestis ja vastavus Euroopa Liidu vaba liikumise põhimõttega ; 2.1.Eesti siseriiklikud seadused ; 2.2.Euroopa Liidu kohtupraktika ja nende analüüs Eesti praktikaga võrreldes ; Kokkuvõte