Ettevõtte varjatud ülemineku tuvastamisega seotud probleemid Eesti praktika näitel
Kokkuvõte
Lõputöö eesmärgiks oli välja selgitada ettevõtte varjatud ülemineku tuvastamisega seotud probleemid Eesti praktika näitel. Töö eesmärgi saavutamiseks püstitati neli uurimisülesannet:
1. Anda ülevaade ettevõtlusest ja ettevõtte ülemineku võimalustest.
2. Selgitada ettevõtte varjatud ülemineku olemust ja tuvastamist.
3. Analüüsida ettevõtte varjatud üleminekut Eesti kohtupraktikas.
4. Analüüsida Maksu- ja Tolliameti seisukohti ettevõtte varjatud ülemineku tuvastamisega seotud probleemidest ning pakkuda võimalikke lahendusi.
Töös antakse teoreetiline ülevaade ettevõtlusest ja ettevõtte ülemineku võimalustest ning ettevõtte varjatud ülemineku olemustest ja tuvastamisest. Töö empiirilises osas kasutati kvalitatiivset uurimismeetodit. Andmekogumismeetodina kasutati dokumendi analüüsi ning pool-struktureeritud intervjuud. Lõputöö tulemusel selgus, et kõige suuremateks probleemideks on varjatus; valeütluste andmine; objektiivselt subjektiivsete tõendite hindamine; arvestamine kõikide menetluses tähendust omavate asjaoludega jm.
Võimalike lahendustena nähakse menetlusaja pikendamist olenevalt kahju summa suurusest ning luba kasutada kriminaalmenetlusest tulenevaid tõendeid
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1. Ettevõtte ülemineku võimalused ; 1.1. Ettevõtlus ja ettevõtte ülemineku võimalused ; 1.2. Ettevõtte varjatud üleminek ja selle tuvastamine ; 2. Ettevõtte varjatud ülemineku praktikast ; 2.1. Ettevõtte varjatud üleminek Eesti kohtupraktikas ; 2.2. Ettevõtte varjatud üleminekuga seotud probleemid Maksu- ja Tolliameti näitel ; Kokkuvõte ; Summary ; Viidatud allikate loetelu ; Lisa