Eesti koolinoorte teadlikkus salakaupades Väike-Maarja valla koolide näitel
Kokkuvõte
Lõputöö panustab Maksu- ja Tolliameti arengukavas 2017-2020 olevasse alaeesmärki, kus üheks suunaks on suurendada noorte maksutarkust luues neile kaasaegseid võimalusi maksu- ja tollialaste teadmiste saavutamiseks.
Lõputöö eesmärk on selgitada välja koolinoorte salakaupade alased teadmised.
Lõputöö eesmärgi saavutamiseks on püstitatud järgmised uurimisülesanded:
1. Analüüsida ja sünteesida teoreetilistest allikatest salakauba ning selle tõkestamise meetmeid ning teadlikkuse mõõtmise meetodeid.
2. Selgitada välja, millist informatsiooni edastab Maksu- ja Tolliamet koolinoortele salakaupadest.
3. Analüüsida koolinoorte salakaupade alaseid teadmisi.
Salakauba kohta informatsiooni saamiseks analüüsitakse teemakohast erialakirjandust. Teada saamaks koolinoorte teadlikkust salakaupadest tehakse küsitlus, analüüsitakse saadud vastuseid, tehakse järeldused ning tuuakse saadud tulemused välja joonistena. Lõputöö kirjutamisel jõudis autor järeldusele, et Rakke, Simuna ja Kiltsi koolide koolinoored on piisavalt teadlikud salakaupadest ning nende negatiivsetest tagajärgedest.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1. Salakauba olemus ja leviku tõkestamine ; 1.1. Salakauba olemus ; 1.2. Salakaubaveo vastased meetmed ; 2. Koolinoortele suunatud teavitustegevus ; 2.1. Koolinoortele edastatav informatsioon salakaupadest ; 2.2. Koolinoorte salakaupade alased teadmised ; Kokkuvõte