Kaubanduse lihtsustamise lepingu rakendamine Maksu- ja Tolliametis
Kokkuvõte
Lõputöö eesmärgiks oli kirjeldada lepinguga seotud kohustusi ja hinnata, kas ja mil määral on leping Maksu- ja Tolliameti poolt rakendatud.
Eesmärgi saavutamiseks püstitati neli uurimisülesannet:
1. Antakse ülevaade Kaubanduse lihtsustamise lepingu ajaloost ja sisust.
2. Selgitatakse lepingu olulisust ning vajalikkust.
3. Tuuakse välja peamised lepingu rakendamisega kaasnevad nõuded ja kohustused Maksu- ja Tolliametile.
4. Võrreldakse lepingu nõudeid ja nende täitmise praktikat Maksu- ja Tolliametis Narva piiripunkti näitel.
Uurimismeetodina kasutatakse kvalitatiivset metoodikat. Esimeses peatükis antakse ülevaade lepingu ajaloost, sisust ja olulisusest ning teises peatükis kajastatakse töö empiirilist poolt ning lepingu rakendatavust. Informatsiooni saamiseks konsulteeris autor Maksu- ja Tolliameti spetsialistidega ning analüüsis lepingu artikleid praktilises töös teostatavaga.
Lõputööga jõuti järeldusele, et Kaubanduse lihtsustamise leping on oluline alustala rahvusvahelise kaubanduse hõlbustamises ning samuti aitab leping vähendada korruptsiooni ning aitab ka väiksemaid äriühinguid ekspordivõimaluste kasutamisel. Analüüsi käigus selgus, et leping on Maksu- ja Tolliameti poolt üldjoontes hästi rakendatud, kuid leidub ka tähelepanu vajavaid kohti.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1. Kaubanduse lihtsustamise lepingu olemus ; 1.1. Lepingu ajalugu ja sisu ; 1.2. Lepingu olulisus ja vajalikkus , 2. Lepingust tulenevate kohustuste täimine Maksu- ja Tolliametis ; 2.1. Lepingu rakendamisega kaasnevad MTA kohustused ; 2.2. lepinguga kaasnevate kohustuste rakendamine praktikas ; Kokkuvõte