Vanglaametnik – Füüsilise vägivalla ohver
Kokkuvõte
Lõputöö eesmärk on selgitada välja asjaolud, mis viivad vanglas füüsilise vägivalla puhkemiseni; kas amenikkond on piisavalt koolitatud, et seda ära hoida, ennetada ja vajadusel ka situatsioonis pädevalt käituda; kas väljaõpe on piisav; kas ametnikud tunnevad end ehk liiga turvaliselt ja enesekindlalt? Kas vanglaametnik võib olla füüsilise vägivalla ohver?
Uurimismeetodina kasutas autor empiirilist uuringut, millele töö pealkirjas märgitud Tartu Vangla ametnike seas läbi viidud küsitlusele, lisandusid veel Eesti Vabariigi kinnipidamisasutustest Tallinna ja Murru Vangla teenistujate seas läbi viidud küsitlusest saadud andmed.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; Teoreetiline osa ; 1.Vägivalla sisu ja vormid. Vägivald vanglas ; 1.1.Psühholoogiline vägivald ; 1.2.Füüsiline vägivald ; 1.3.Vägivaldsed kinnipeetavad. Potensiaalne ründaja ; 1.3.1.Vaimselt ebastabiilsed kinnipeetavad ; 1.3.2.Uimastisõltlased ; 1.4.Vägivald vanglaametnike suhtes. Ründed vanglaametnikele ; 2.Vägivald ametnike suhtes. Ennetamine ja vähendamine. Väljaõpe ; 2.1.Vanglaarhitektuur ja turvalisust suurendavad tehnilised lahendused ; 2.2.Erivahendite ja jõu kasutamise õiguslik regulatsioon ja selle puudused ; 2.3.Tavapärased turvameetmed ; 2.4.Elektrooniline hädaabi süsteem ; 2.5.Ametnike koolitamine ja väljaõpe ; 2.6.Distsiplinaarpraktika ; Empiiriline osa ; 3.Autori uurimus ; 3.1.Tartu Vangla lühitutvustus ; 3.2.Murru Vangla lühitutvustus ; 3.3.Tallinna Vangla lühitutvustus ; 3.4.Uurimuse metoodika ja eesmärk ; 3.4.1.Valimi iseloomustus ; 3.4.2.Uurimuse tulemused ja analüüs ; 3.4.3.Seoste leidmine ja hüpoteeside võrdlemine tulemiga ; 3.5.Autori poolsed võimalikud lahendid ; Kokkuvõte