Hübriidsõjad ja hübriidsed ohud: Kas nende kaardistamiseks oleks vaja andmebaasi?
Abstract
Global Terrorism Database (GDT), mis on loodud Marylandi ülikoolis (USA) ning sisaldab teavet riigisiseste ja rahvusvaheliste terrorirünnakute kohta terves maailmas ajavahemikul 1970–2019, käsitleb rohkem kui 200 000 juhtumit ja annab hea, kuid mitte ammendava ülevaate terroriaktidest (University of Maryland, 2021). Sellest andmebaasist võib leida vajalikku teavet enamiku terrorijuhtumite kohta, mis on leidnud aset viimase 50 aasta jooksul.
See mõttepaber arutleb selle üle, kas sarnane hübriidsõdu ja hübriidseid ohte kaardistav andmebaas oleks asjakohane ning kas see võiks asuda Eestis ja kas seda võiks hallata näiteks Sisekaitseakadeemias asuv sisejulgeoleku instituut, kus tegeletakse julgeolekuküsimustega, sh uuritakse hübriidsõda, terrorismi, infosõda, radikaliseerumist jne.
Description
Sissejuhatus ; 1. Mis on hübriidsõda? ; 2. Mis on hübriidoht? ; 3. Millised on hübriidsõja ja hübriidse ohu tunnused ja komponendid? ; 4. Hübriidsõdu ja hübriidseid ohte kaardistava andmebaasi vajadus https://doi.org/10.15158/72rp-hc48