Vanglaametnike keeleoskus- aktuaalsed probleemid ja võimalikud lahendused
Kokkuvõte
Töö eesmärgiks on analüüsida tallinna, tartu ja murru vangla vanglaametnike keeleoskust ja selle võimalikke parandamise võimalusi.
Uurimustöö ainestiku moodustavad õigusaktid, seletuskirjad, määrused, intervjuud ning ankeetküsitlused.
Uurimismeetodina on kasutatud kvalitatiivset meetodit: andmete põhjal on analüüsitud vanglaametnike keeleoskust ning sobivust teenistusse. Toetamaks kvalitatiivset meetodit on läbi viidud ankeetküsitlus tallinna, tartu ja murru vangla vanglaametnike hulgas ning arutlevad intervjuud murru ning tartu vangla vangistusosakonna peaspetsialistide ja juhatajaga.
Tulemuseks on see, et vanglaametnikud peaksid rohkem erinevaid keeli oskama. Tulenevalt nende igapäevakohustustest, peavad nad tulema toime riigikeeles suhtlemisega ning dokumentide täitmisega, vähemusrahvusest kinni peetavate isikutega, keda on vanglas enamuses, nende emakeeles suhtlemisega ning selgituste andmisega.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Keeleoskuse õiguslik regulatsioon ; 1.1.Riigikeele õiguslik regulatsioon ; 1.2.Võõrkeele õiguslik regulatsioon ; 2.Ametisse nimetamise üldtingimused ; 2.1.Atseteerimine ; 3.Keeleoskus ning kinnipeetavate isikute põhiõiguste kaitse ; 4.Uurimusprobleemi asetus ja metoodika ; 5.Uurimisandmete analüüs ja esitamine ; 5.1.Tallinna vangla ; 5.2.Tartu vangla ; 5.3.Murru vangla ; 5.4.Intervjuu andmete analüüs ja esitamine ; 6.Uurimisandmete analüüs ja ettepanekute esitamine ; Kokkuvõte