Kinnipeetavate tööle rakendamine kui taasühiskonnastamise üks protsessidest
Kokkuvõte
Lõputöö eesmärgiks on uurida kas kinnipeetavate tööle rakendamine aitab taasühiskonnastada.
Lõputöö teoreetiline osa hõlmab endas kriminoloogiat ja ennetusmeetmeid, tööolemust ja selle reguleeritavust vanglas ning on kirjeldatud tööoskuste omandamist ja vanglasisest tasuvust.
Uurimuses on kasutatud kvantitatiivset meetodit. Autor kogus andmed ankeetküsitlusi läbi viies standardiseeritult ja vastajad moodustasid näidise suuremast üldkogumist. Uurimisalusteks olid kinnipeetavad, kes on rakendatud tööle. Autor uuris oma töös retsidiivseid ja esmakordselt vabaduskaotusega karistatud kinnipeetavaid. Saadud vastused autor analüüsis ja tegi uurimustulemustest järeldused ja ettepanekud.
Uurimuse tulemused näitavad, et kinnipeetavate tööle rakendamine aitab neid. Uurimus näitas, et ei ole erinevusi uuritavate gruppide vahel, vastused langesid kokku.
Lõputöö uurimusest saadud andmeid ja analüüsi põhjal tehtud järeldusi on võimalik kasutada kinnipeetavate taasühiskonnastamise projektide planeerimisel. Saadud andmed on vajalikud ka kinnipeetavatele mõeldud programmide koostamisel.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Kriminoloogia ja ennetusmeetmed ; 1.1.Kriminoloogia ; 1.2.Kuritegevuse põhjused ja nende vähendamine ; 1.3.Mõtlemine ja rehabilitatsioon ; 2.Tööolemus ja selle reguleeritavus vanglas ; 2.1.Ülevaade töötamisest ; 2.2.Seadusandlus ; 2.3.Individuaalne täitmiskava ; 2.4.Tööle vormistamine ; 3.Tööoskuste omandamine ja vanglasisene tasustavus ; 3.1.Kool ; 3.2.Kinnipeetavate tasustamine tehtava töö eest ; 4.Uurimus ; 4.1.Uurimuse meede ja valim ; 4.2.Uurimuse metoodika ; 4.3.Ankeetküsitlus ja vastused ; 4.3.1.Esmakordselt vangistusega karistatud kinnipeetavad ; 4.3.2.Retsidiivsed töötavad kinnipeetavad ; 4.4.Uurimuse analüüs ; 4.5.Uurimuse analüüsi järeldused ; 4.6.Ettepanekud ; Kokkuvõte