Kinnipeetavate enesevigastused (Tallinna ja Murru Vangla näitel)
Kokkuvõte
Lõputöö ülesandeks on anda ülevaade enesevigastusliku käitumise olemusest teoreetilisest lähtepunktist uurituna ning välja selgitada, miks ning millistel põhjustel ja ajenditel esineb enesevigastuslikku käitumist vanglas. Kinnipeetavate enesevigastusliku käitumise ennetamiseks, võimaliku psühholoogilise abi osutamiseks ning kinnipeetavate nende probleemide lahendamiseks on töö autor välja pakkunud ka võimalusi, kuidas seda teha.
Uurimismeetodiks on nii teoreetilise kirjanduse uurimine kui ka Tallinna ja Murru Vanglates kinnipeetavate ja vanglaametnike seas ankeetküsitluse läbiviimine. Eesmärgiks on välja selgitada, kas kinnipeetavad tekitavad enesevigastusi nende isiklike probleemide lahendamiseks.
Uurimustöö tulemusena selgus, et kinnipeetavad vigastavad end isiklike probleemide lahendamiseks, tehes seda enamasti manipulatsiooni teel, et saada oma tahtmist. Oli ka neid, kellel on tõeslised psühholoogilised probleemid ning enesevigastamine aitab neil saada rahuldus, nõrkust ning hetkelist tunnet maandada stressi. Sellistele probleemidele lahenduse leidmiseks tehti ka mõned ettepanekud.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Enesevigastuse olemus ; 1.1.Enesevigastusliku käitumise definitsioon ; 1.2.Suitsiidi ennetamine ja avaldumisvorm ; 1.3.Enesetapu riskitegurid vanglates ; 1.4.Mees, kes neelab kahvleid ; 2.Uurimus-Tallinna ja Murru vangla kinnipeetavate enesevigastamised ; 2.1.Uurimismeetodid ; 2.2.Tulemused ; 2.3.Kinnipeetavate küsitluste andmed ; 3.Järeldused ja ettepanekud ; Kokkuvõte