Sotsiaaltöötaja olulisus kinnipeetavate resotsialiseerimisel vanglaametnike hinnangul: Viljandi vangla näitel
Kokkuvõte
Kinnipidamisasutuse eesmärk ei ole üksi kurjategijaiks tunnistatud isikute isoleerimine ühiskonnast. Süüdimõistetu karistamise mõte seisneb tema eemalehoidmises võimalustest saata toime uus kuritegu ning suunamises õiguskuulekale käitumisele. Selge on see, et vanglad ei ole võimelised kuritegevust täielikult likvideerima. Kuid kinnipidamisasutuses saab muuta oma tegude tõttu sinna sattunud inimesed käitumiselt, suhtumiselt ja väärtushinnangutes seaduskuulekaks.
Lõputöö käigus läbiviidud empiirilise uurimuse tulemused tõestavad püstitatud hüpoteesi, et vanglaametnikud näevad sotsiaaltöötajas olulist ning professionaalset koostööpartnerit kinnipeetavate resotsialiseerimisel. Samas nähtub, et kuigi vanglaametnikud hindavad sotsiaaltööd vanglas vajalikuks ja väärtuslikuks, esineb nende arvates ka probleeme.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Korrektsiooniline sotsiaaltöö Viljandi vanglas ; 1.1.Sotsiaaltöö olemus ja kujunemine Eestis ; 1.2.Sotsiaaltöö spetsiifika ja nõuded sotsiaaltöötajale ; 1.3.Korrektsiooniline sotsiaaltöö ; 1.3.1.Vangla sotsiaaltöö spetsiifika ja tähtsus ; 1.3.2.Vangla sotsiaaltöö korralduse õiguslik alus ; 1.4.Sotsiaaltöö korraldus Viljandi Vanglas ; 1.5.Tööalased suhted vanglaametnike ja sotsiaaltöötajate vahel ; 2.Empiiriline uurimus selgitamaks välja Viljandi vangla vanglaametnike hinnangut sotsiaaltöötaja kui koostööpartneri vajalikkuse ja põhjendatuse kohta kinnipeetavate resotsialiseerimisel ; 2.1.Uurimuse eesmärk ja kirjeldus ; 2.2.Uurimuse tulemused ; 2.2.1.Sotsiaaltöö mõiste, eesmärgid ja tähtsus kinnipidamisasutuses ; 2.2.2.Sotsiaaltöötaja ja vanglaametniku vahelised tööalased suhted ; 2.2.3.Sotsiaaltöötaja ja vanglaametniku vaheline koostöö ; 2.2.4.Probleemid sotsiaaltöötaja ja vanglaametniku vahelises koostöös ; 3.Uurimuse järeldused ja ettepanekud ; 3.1.Uurimuse järeldused ja analüüs ; 3.2.Ettepanekud ; Kokkuvõte