Ühiskondlike tegurite mõju retsidiivsusele
Kokkuvõte
Lõputöö eesmärgiks on välja selgitada, kas perekonna toetuse puudumine, tutvumisringkond, Kohaliku Omavalitsuse vähene toetus või tööandjate suhtumine omavad määravat tähtsust vabanenu retsidiivsuse arengule ning välja selgitada kinnipeetavate lähedaste, tutvumisringkonna, tööandjate ja Kohalike Omavalitsuse seisukohad retsidiivsusse ning ühiskonna negatiivse suhtumise kohta kinnipeetavasse. Oma töös toon ma välja ka võimalikud ühiskonna mõjud retsidiivsusele ja praeguse olukorra Eestis.
Lõputöö hüpoteesid on:
1. Ühiskonnast tulenevad faktorid: perekond, tutvumisringkond, võimalikud tööandjad ja KOV vähene toetus omavad määravat tähtsust vanglast vabanenu retsidiivsuse arengule.
2. Ühiskonnast tulenevad faktorid: perekond, tutvumisringkond, võimalikud tööandjad ja KOV ei tunneta oma rolli vanglast vabanenu retsidiivsuse arengule. Lõputööks vajalikud andmed koguti Tallinna Vangla kinnipeetavate sõprade (tutvumisringkonna), perekonnaliikmete, võimalike tööandjate ning KOV ametnike ankeetküsitluse abil. Tallinna Vangla kinnipeetavate perekonnaliikmete ja tutvusringkonna, tööandjate ning ka Kohalike Omavalitsuse ametnike vastuste põhjal teeb autor analüüsi, mille põhjal tõestab või lükkab hüpoteesid ümber.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Ühiskond ; 1.1.Ühiskonna mõiste kujunemisest ; 2.Retsidiivsus ; 2.1.Retsidiivsuse mõiste ; 2.2.Retsidiivsus Eestis ; 2.3.Ühiskonnast tulenevad põhjused retsidiivsusele ; 3.Uurimusprobleemi asetus ja metoodika ; 3.1.Uurimustöö aine ja uurimismetoodika ; 3.2.Uurimuse valim ja ainestiku kogumine ; 4.Uurimustulemuste analüüs ; 4.1.Retsidiivsusprobleemi mõistmine ; 4.2.Võrgustikugruppide suhtumine kinnipeetavatesse ja retsidiivsusprobleemi lahendus ; 4.2.1.Retsidiivsusprobleemi lahendus ; 4.3.Enda rolli tunnetamine retsidiivsusprobleemi lahendajana ; 5.Arutelud ja järeldused ; Kokkuvõte