Tartu Vangla saatmisosakond ja saatmisega seotud probleemide lahendamine
Kokkuvõte
Töö eesmärk on uurida ja anda ülevaade saatmisosakonnast, selle töökorraldusest ning saatmisega seotud probleemidest.
Töö sisaldab ametnikega läbi viidud ankeetküsitluse vastuste analüüsi.
Lõputöö hüpoteesiks on väide, et: tartu vangla saatmisosakonnas on aktuaalseid ja olulisi probleeme, mis vajavad lahendamist, töökorralduse või õigusaktide muutmist.
Läbiviidud uuringu tulemusena selgus, et lõputöös püstitatud hüpotees leidis kinnitust. Käesoleva lõputöö tulemusena toob autor välja probleeme ning nende lahendamiseks ettepanekuid.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Tartu vangla saatmisosakonna loomine ja struktuur ; 1.1.Ajaloost (Intervjuu alusel saatmisosakonna inspektori S. Nikolajeviga) 1.2.Saatmisosakonna loomine ja struktuur ; 2.Saatmisosakonna töökorraldus (teoreetilised lähtekohad) ; 2.1.Kinni peetavate isikute saatmise planeerimine ja saatekeskuse töökorraldus ; 2.2.Relvastatud saatemeeskonna töökorraldus ja kinni peetavate isikute saatmine ; 2.2.1.Saateülesande täitmise alus ; 2.2.2.Saateülesande täitmiseks ettevalmistamine ; 2.2.3.Saateülesande täitmise etapid ; 2.2.4.Erakorraliste sündmuste ajal tegutsemine ja sündmustest teavitamine ; 2.3.Saatmisosakonnas kasutusel olevad relvad, erivahendid, ohjeldusmeetmed ; 2.3.1.Vanglaametniku õigus relva kasutada ; 2.3.2.PM - Pistoljet Makarova ehk makarovi püstol 9mm ; 2.3.3.Mini-uzi püstolkuulipilduja 9mm ; 2.3.4.Külmrelvad (kumminui, teleskoopnui) ; 2.3.5.Gaasirelvad (gaasipihustid) ; 2.3.6.Eriotstarbelised sõidukid ehk alarmsõidukid (saateautod) ; 2.3.7.Ohjeldusmeetmed ; 3.Õiguslik alus ja reaalne olukord. Puudused ; 3.1.Justiitsministri määrus „Vangla saatemeeskonna ülesanded ja töökord“ ja politseiameti käskkiri „Konvoitegevuse juhend“ ; 3.2.Saateautode reservi puudumine ; 3.3.Õiguslik alus ja reaalne olukord ; 4.Uurimus ; 4.1.Küsimustiku tulemused ; 4.2.Autori poolsed ettepanekud ning järeldused ; Kokkuvõte