Kinnipeetavate sektsioneerimine Viru vangla näitel
Kokkuvõte
Lõputöö eesmärgiks on tutvustada kinnipeetavate sektsioneerimist Viru Vangla näitel ja selle korraldamist Eesti vanglasüsteemis. Lõputöö lugejate sihtgrupiks on eeskätt kõik vanglaametnikud ning ka tulevased vanglateenistujad, kes alles õpivad Sisekaitseakadeemias, et mõistetaks sektsioneerimise tähtust vanglas.
Lõputöö uurimisobjektiks on Viru Vangla. Uurimismeetodina on kasutatud kvalitatiivset meetodit, ankeetküsitlust ja saadud vastuste analüüsi.
Uurimistöö teiseseks eesmärgiks on välja selgitada efektiivsemaid meetodeid kinnipeetavate sektsioneerimisel Viru Vangla näitel, mida saaks tulevikus kasutada terves Eesti vanglasüsteemis.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Vanglasisese sektsioneerimise olemus ja mõisted ; 1.1.Eraldihoidmise printsiip vanglas ; 1.1.1.Meeste ja naiste eraldi hoidmine ; 1.1.2.Alaealiste ja täiskasvanute eraldi hoidmine ; 1.1.3.Kinnipeetavate ja vahistatute eraldi hoidmine ; 1.1.4.Endise ametialase tegevuse tõttu kättemaksu ohtu omavate isikute eraldi hoidmine ; 1.2.Muudel tunnustel vanglasisene erandkorras eraldi paigutamine ; 1.2.1.Suitsetajate ja mittesuitsetajate eraldi paigutamine ; 1.2.2.Kõrge kuritegeliku retsidiivsusega isikute eraldi paigutamine ; 1.2.3.Vanglasisese vägivalla tõenäoliste ohvrite eraldi paigutamine ; 1.3.Muude kohtlemisgruppide vanglasisene eraldi paigutamine ; 1.3.1.Sõltuvusrehabilitatsiooni osakonda paigutamine ; 1.3.2.Eraldi paigutamine raske distsipliinirikumise korral ; 1.3.3.Vastuvõtuosakonda paigutamine ; 2.Kinnipeetavate sektsioneerimine välisriikide vanglate näitel ; 2.1.Kinnipeetavate sektsioneerimine Poola vanglates ; 2.2.Kinnipeetavate sektsioneerimine Taani vanglates ; 2.3.Kinnipeetavate sektsioneerimine Soome vanglates ; 3.Uurimus ; 3.1.Uuringu eesmärk ja uurimusküsimused ; 3.1.1.Uurimustöö meetod, valim ja korraldus ; 3.2.Uuringu tulemused ja analüüs ; Kokkuvõte