Kinnipeetavate tingimisi vabastamine elektroonilise valve kohaldamisega Tallinna vangla näitel
Kokkuvõte
Antud lõputöö autor püstitas eesmärgiks välja selgitada elektroonilise valve olemus ning võrrelda seda analoogseid meetodeid kasutavate riikide kogemustega; tuvastada tema positiivsed ja negatiivsed küljed; paralleelide leidmine nende riikidega, kus elektrooniline järelevalve on Eestiga võrreldes ammu kasutusel. Uurimustöö peamiseks ülesandeks oli välja selgitada, kas on tõenäoline, et varem karistatud kinnipeetavad tulevad tagasi vanglasse, jättes täitmata elektroonilise valvega ette nähtud reeglid.
Töö autor püstitas uurimuse läbiviimiseks hüpoteesi: “Elektroonilise valvega endised kinnipeetavad lähevad vanglasse tagasi karistust kandma sellepärast, et ei täitnud Ev tingimusi, allusid ümbruskonna mõjudele ega olnud psühholoogiliselt valmis elektrooniliseks valveks“.
Uurimuse meetoditena kasutas autor nii normatiivse akti analüüsi, statistilisi andmeid kui ankeetküsitlust. Küsimustiku abil võrreldi ja analüüsiti kriminaalhooldusametnike, nii Tallinna Vangla endiste kinnipeetavate kui ka elektroonilise valvega Tallinna Vangla endiste kinnipeetavate suhtumist.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Elektroonilise valve olemus ; 1.1.Elektroonilise valve ajalugu ; 1.2.Tehniliste vahendite kasutamise võimalused ; 1.3.Õiguslik regulatsioon ; 2.Elektroonilise valve täitmise ja järelevalve kord ; 2.1.Elektroonilise valve kasud ja kahjud ; 3.Välisriikide kogemused ; 3.1.Ameerika Ühendriigid ; 3.2.Rootsi ; 3.3.Inglismaa ; 4.Uurimuse eesmärk, meetod ja valim ; 4.1.Valimi iseloomustus ; 4.2.Tallinna vangla üldstatistika EV kohta ; 4.3.Andmekogumise metoodika ; 4.3.1.Andmete analüüs ; 4.3.2.Nõusolekud elektroonilise valve kohaldamiseks. Kirjeldus ja analüüs ; Kokkuvõte