Vanglate relvastatud üksuse liikmete füüsiline üldvõimekus ja selle kontrollimise paremustamise võimalustest
Kokkuvõte
Lõputöö eesmärgiks on pakkuda välja ( tuginevalt relvastatud üksuse funktsioonide iseärasustele, kehalise üldvõimekuse ja selle arendamise spordifüsioloogilistele ning treeningumetoodilistele arusaamadele) lahendusi 1)RÜ üldkehalise võimekuse testi enam – funktsionaalsemaks muutmiseks ning 2) RÜ liikmete kehalise üldvõimekuse treeningute kvaliteedi täiustamiseks, aitamaks sel moel kaasa üksuse tegutsemisvalmiduse tõstmisele.
Leidmaks praktikute poolset kinnitust püstitatud hüpoteesile ning võimalusi RÜ liikmete kehalise üldvõimekuse treeningute tulemuslikumaks muutmiseks, viidi RÜ liikmete seas läbi ankeetküsitlus. Küsitluse valimisse kuulus 30 RÜ liiget. Küsitluse läbiviimise ajal (märts 2009) oli relvastatud üksuses 41 ametnikku.
Kogutud andmete analüüsist selgus, et RÜ üldvõimekuse test ei ole töö autori ja ka küsitletute arvates sellisel kujul kõige otstarbekam. Lisaks selgus, et RÜ liikmete teadmisi treeningumeetoditest on vaja täiendada, et tõhustada RÜ üldist tegutsemisvalmidust.
Töö autor on arvamusel, et siintoodud tulemused vajaksid tulevikus edasist uurimist, aitamaks kaasa RÜ liikmete suutlikkusele täita oma funktsioone ning seeläbi muutuda efektiivsemaks sisejulgeoleku tagamisel.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Vanglate relvastatud üksus ; 1.1.Relvastatus üksuse väljakujunemine ; 1.2.Relvastatud üksuse struktuur ja ülesanded ; 1.2.1.Strateegiline arengukava ; 2.Füüsilisest vastupidavusest ; 2.1.Füüsilisest vastupidavustreeningu läbiviimine RÜ liikmetele ; 3.Relvastatud üksuse liikmeks saamine ; 3.2.RÜ kehalise üldvõimekuse testi sooritamine ; 3.2.1.RÜ füüsilise testi I osa ; 3.2.2.RÜ füüsilise testi II osa ; 3.3.Enesekaitse ja erivahendite kasutamise hindamise metoodika ; Järeldused ; Võimalikud lahendused ja ettepanekud ; Kokkuvõte