Piirivalvevaldkonna politseiametnike teenistuse korraldamise võimalused korrakaitseliste ülesannete täitmiseks Lääne prefektuuris
Kokkuvõte
Lõputöö eesmärgiks on analüüsida korrakaitselistele ülesannetele üleminekut, nende täitmisega kohanemist, korrakaitsetööga seonduvaid põhiprobleeme ja arenguvõimalustest PPA Lääne prefektuuri piirivalvebüroo Pärnu, Haapsalu, Kuressaare ja Kärdla kordoni näitel, ning teha ettepanekud korrakaitsetöö tõhustamiseks ja koostöö edendamiseks korrakaitsepolitsei ja piirivalveüksuste vahel. Töös otsitakse vastust uurimisküsimusele, millised on piirivalvebüroo ja -kordonite edasised võimalused korrakaitseülesannete täitmisel. Uurimusmaterjali kogumisel on kasutatud kvalitatiivset uurimismeetodit; uurimisinstrumendina kasutati poolstruktureeritud intervjuud ning avatud ja valikvastustega ankeetküsimustikku. Tulemusi analüüsiti tekstianalüüsi meetodil. Uurimisülesannetest lähtudes jõuti tulemusteni: tõhustamaks korrakaitseliste ülesannete täitmist piirivalveüksustes tuleb läbi viia ühispatrulle ja koostööseminare, korraldada esmatasandi ametnikele korrakaitseliste ülesannete täitmiseks vajalikke spetsiifilisi täienduskoolitusi; määratleda täpsemalt politsei ja piirivalve ühistegevuse funktsioonid; rakendada ametkondlikku rotatsiooni. Nimetatud tegevused on eelduseks ametnike motiveerimisel korrakaitseliste ülesannete täitmiseks.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1. Korrakaitsepolitsei ja piirivalveüksuste ühistegevuse käivitumine. ; 1.1. Politsei- ja Piirivalveameti moodustamine. ; 1.2. Ettevalmistused ühistegevuseks Lääne Piirivalvepiirkonna ja Lääne prefektuuri näitel. ; 1.3. Töö ümberkorraldamine Pärnu kordoni näitel. ; 1.4. Muudatustega kohanemine. ; 2. Korrakaitsetöö hetkeseis ja arenguvõimalused Lääne prefektuuri Pärnu, Haapsalu, Kuressaare ja Kärdla kordoni näitel. ; 2.1. Uurimismeetod ja valim. ; 2.2. Ankeetküsimuste tulemuste analüüs. ; 2.3. Poolstruktureeritud intervjuude tulemuste analüüs. ; Kokkuvõte ; Lisad.