Politseiteenistuse kättesaadavuse parandamine ja kogukonnakeskse politseitöö arendamine kordonite võimekuse baasil Värska ja Saatse kordonite näitel
Kokkuvõte
Lõputöö eesmärgiks oli selgitada välja Värska ja Saatse kordoni võimekus politseiteenuse kättesaadavuse parandamiseks ning kogukonnakeskse politseitöö arendamiseks piirkonnas. Eesmärgi saavutamiseks uuris autor teoreetilist kirjandust, teostas piirkonnaanalüüsi, kasutas varasemaid PPA poolt läbiviidud uuringuid kogukonna arvamuste kohta ja viis kvantitatiivse uurimismeetodina läbi ankeetküsitluse Värska ja Saatse kordonite isikkoosseisude hulgas. Ankeetküsitluse eesmärk oli koguda hinnanguid ja ettepanekuid politseiteenuse kättesaadavuse osas ning leida võimalikke seoseid kogukonnakeskse politseitöö ja erinevate piiri valvamise meetodite vahel. Töö kokkuvõttes esitab autor omapoolsed järeldused ja ettepanekud kasutamaks kordonite võimekuse baasi politseiteenuse parandamisel ja kogukonnakeskse politseitöö arendamiseks.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1. Piirkonna analüüs, õiguskord ja -probleemid. ; 1.1. Värska valla üldiseloomustus. ; 1.2. Probleemid piirkonnas ja süütegude tendentsid Värska vallas. ; 1.3. Ülevaade õiguskorra probleemidest ja suundadest Värska vallas. ; 2. Kogukonnakeskse politseitöö põhimõtted. ; 2.1. Kogukonnakeskse ja piirkondlik politseitöö koostöövõimekuse tagamisel. ; 2.2. Usaldus ja solidaarsus. Kordoni võimekus, mida kasutada kogukonna lähendamises politseile ja kogukonnakeskse politseitöö arendamiseks piirkonnas. ; 2.3. Elanike hinnangud politseiametnike tööle ja ülevaade 2011. aastal omavalitsusjuhtide seas läbiviidud küsitluse tulemustest. ; 3. Kvatitatiivne uurimus Värska ja Saatse kordoni isikkoosseisu osas, uurimismetoodika, tulemused ja analüüs. ; 3.1. Uurimuse eesmärk, metoodika ja valim. ; 3.2. Uurimuse tulemused ja analüüs. ; 3.3. Uurimistulemuste kokkuvõte. ; Kokkuvõte ; Lisad.