Kriminaalmenetluse seadustiku muudatuse mõju sideettevõtjatelt andmete kogumisele kriminaalmenetluses
Kokkuvõte
Lõputöö esimeses peatükis antakse ülevaade sideandmete olemusest ja tähtsusest, sideandmete liikidest, sideandmete säilitamisest ning kasutamisest, Eesti eelotsusetaotlusest Euroopa Kohtule ning KrMS-i muudatusest. Teine põhipeatükk on empiiriline peatükk, mis koosneb kolmest alapeatükist. Teises peatükis tuuakse välja uuringu meetodid, protsess ning valim, analüüsitakse intervjuude tulemusi ning tehakse tulemuste põhjal järeldusi.
Kokkuvõtlikult on võimalik väita, et seadusemuudatus muutis sideettevõtjatelt andmete kogumise ajakulukamaks, põhjalikumaks ning keerulisemaks. Keerulisemaks selles mõttes, et seaduse muudatuse tulemusena lisandus raske kuriteo kriteerium ning iga kuriteo puhul ei ole võimalik sideandmeid sideettevõtjatelt nõuda. Seega kitsendab see tõendite kogumise võimalusi kergemate kuritegude puhul.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1. Elektroonilise side andmed ; 1.1. Elektroonilise side andmete olemus ja tähtsus ; 1.2. Elektroonilise side andmete liigid ; 1.2.1. Abonendi- ehk kliendiandmed ; 1.2.2. Liiklusandmed ; 1.2.3. Asukohaandmed ; 1.3. Elektroonilise side andmete säilitamine ; 1.4. Eesti eelotsusetaotlus Euroopa Kohtule ; 1.5. Kriminaalmenetluse seadustiku muudatus ; 2. Empiiriline osa ; 2.1. Uuringu meetodid, protsess ja valim ; 2.2. Ekspertintervjuude analüüsi tulemused ; 2.3. Järeldused ja ettepanekud ; Kokkuvõte