Naispäästjate kaasamine päästekomandode töösse
Kokkuvõte
Teema on aktuaalne, sest antud valdkonda ja naissoost päästjate tööd ei ole Eestis uuritud ning kogu maailmas töötab üsna vähe naisi päästja ametikohal. Uurimistöö eesmärgiks on välja selgitada, millised on naiste endi arvates takistused naiste kaasamisel päästjaks ning teha ettepanekuid nende osakaalu suurendamiseks valveteenistujate värbamisel.
Uuringu tulemustest selgus, et päästetööd teha, on naistel eeldused, ootused ja takistused. Eeldused: sisemise motivatsiooni olemasolu, ühiskonna valmisolek, füüsiline ja vaimne valmisolek, haridus, hea suhtlemisoskus ja usaldust tekitav positsioon. Ootused: perekonna toetus, meeskonnakaaslaste toetus, võrdväärne kohtlemine tööl ja läbirääkimised seoses tööruumidega. Takistused: organisatsiooni madal valmisolek naiste kaasamiseks päästjatena, diskrimineerimine, naiste sisemine hirm, ebasobivad kaitseriided, nõrk füüsiline ja vaimne tervis.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1. Päästetöö tegemiseks vajalikud sotsiaalsed, psüholoogilised ja füüsilised eeldused ; 1.1 Päästja tööülesanded, -keskkond ning -tingimused ; 1.2 Päästja tööohutust tagavad tegurid ; 1.3 Päästeameti päästjaks värbamise poliitika ; 1.4 Naispäästjate võrdõiguslikkuse tagamine ja ühiskonna hoiakud ; 2. Empiiriline uuring ; 2.1 Metoodika ja valim ; 2.2 Uuringu tulemused ; 2.2.1 Naiste eeldused töötada päästekomandos ; 2.2.2 Naispäästjate takistused värbamisel ; 2.2.3 Naiste ootused päästekomandos töötamisel ; 2.2.4 Naispäästjate ettepanekud naiste osakaalu suurendamiseks värbamisel ; 2.3 Järeldused ja ettepanekud naispäästjate värbamiseks ; Kokkuvõte