Päästesündmuste analüüs püsiasustusega väikesaartel
Kokkuvõte
Lõputöö eesmärk on analüüsida päästesündmusi väikesaartel aastatel 2009-2017 ning järeldada, millist päästevõimekust vajavad püsiasutustega väikesaared. Lõputöös antakse saartest ülevaade, mis on valimis välja toodud ning visualiseeritakse joonise abil saartel elavate püsielanike arv. Eesmärgi saavutamiseks kasutati kvantitatiivset uurimismeetodit, kus Häirekeskuselt saadud andmed korrastati ja analüüsiti.
Lõputöös anti ülevaade, millised on sündmused saartel ning tehti järeldused, kuidas tagada kiire ja kvaliteetse abi kättesaadavus. Saartel, kus elanike arv on väike ning sündmuste arv minimaalne, tuleks suurt tähelepanu pöörata ennetustööle lähtudes saare eripärast. Esmalt analüüsiti kõiki sündmusi, mis olid registreeritud eelpool mainitud vaadeldavatel saartel. Analüüsi käigus tekkis seos elanike ja sündmuste vahel, kus on elanikke rohkem, seal on ka sündmuste arv suurem ja kus on elanike vähem, seal on sündmusi minimaalselt. Analüüsi esimeses osas tehti kolm joonist, kus eraldati saarte sündmuste koguarv, sündmuste arv kuude lõikes ja sündmuste arv aastate lõikes.
Lõputöös läbi viidud analüüsist tehakse Päästeametile ettepanekuid mis võiks kiirendada esmase abi kättesaadavuse püsiasustusega väikesaartel.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1. Eesti väikesaared ; 1.1. Tutvustus reageerivatest üksustest ; 1.1.1. Riiklike meeskondade alarmeerimine sündmustele ; 1.1.2. Vabatahtlike meeskondade kaasamine päästetööle ; 1.2. Saarte üldinfo ; 2. Empiiriline osa ; 2.1. Uurimis metoodika ja valim ; 2.2. Uuringu tulemused perioodil 2009-2017 ; 2.3. Sündmusterohke saarte analüüs ; 3. Järeldused ja ettepanekud ; Kokkuvõte