Suruõhuvahusüsteemi eelised A-klassi tulekahjude kustutamisel
Kokkuvõte
Töö eesmärk on tõestada, toetudes Saaremaa Päästeteenistuse 8 aastasele kogemusele ning Ameerika tuletõrjeametite ja inseneride teoreetilistele seisukohtadele, refereeringutele ning praktilistele kogemustele, et suruõhuvahusüsteem on parem tulekustutusvahend a-klassi tulekahjude kustutamisel kui vesi.
Teiseks eesmärgiks on suruõhuvahusüsteemi vastu huvi äratamine ja diskussiooni algatamine Eesti päästesüsteemis ning uudse kustutussüsteemi laialdasem kasutuselevõtt.
Tuginedes käesoleva lõputöö analüüsile ja tulemustele kavatseb autor välja töötada praktilise suruõhuvahusüsteemi kasutusjuhendi.
Autor püstitab järgmise hüpoteesi – a-klassi tulekahjudel on suruõhuvahusüsteem efektiivseim tulekustutussüsteem. Antud töö aktuaalsus seisneb selles, et viimaste aastate jooksul on aina rohkem hakatud rääkima suruõhuvahu tõhususest ning esimesed süsteemid on ka jõudnud Eesti päästesüsteemi. Autorile teadaolevalt ei ole suruõhuvahusüsteemi uurimust sellises mahus veel Eestis läbi viidud.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Ülevaade suruõhuvahusüsteemi arengust ; 1.1.1940-1960 ; 1.2.Areng Texases ; 1.3.Mitteametlikud uuringud ja rendus ; 1.4.A klassi vahuained ehk märgajad ; 2.Suruõhuvahusüsteem ; 2.1.Liikumine voolikus ; 2.2.Seitsme mulli teooria ; 2.3.Ehitus ; 2.3.1.Tsentrifugaalne veepump ; 2.3.2.Õhukompressor ; 2.3.3.Doseerimissüsteem ; 2.4.Suruõhuvahusüsteemi kasutamine hoonete tulekahjul ; 2.5.Millega arvestada suruõhuvahusüsteemi puhul ; 2.6.Välikatsed , 2.7.Joatorud ; 2.8.Suruõhuvahu mõju sündmuskoha uurimisele ; 2.9.Suruõhuvahu plussid ja miinused ; 2.9.1.Plussid ; 2.9.2.Miinused ; 3.Saaremaa päästeteenisutse kogemus ; 3.1.Esimesed katsetused suruõhuvahuga ; 3.2.Kuressaare esimene suruõhuvahusüsteem ; 3.3.Kuressaare teine suruõhuvahusüsteem ; 3.4.Erinevad kasutuselolevad süsteemid ; Kokkuvõte