Polümeermaterjalide põlemine
Kokkuvõte
Käesolev lõputöö käsitleb looduslike- ja sünteesipolümeeride ja polümeermaterjalide (plastide) põlemist. Töös antakse lühiülevaade sünteesipolümeeride tüüpidest, füüsikalis-keemilistest omadustest ja enamkasutatavate plastide põlemissaadustest. Tuuakse välja põlemissaaduste, nn suitsu tõenäoline koostis olenevalt põlemise tingimustest ja põlevmaterjalist ning suitsu ja termilise radiatsiooni tervistkahjustav toime. Lõputöö aktuaalsus seisneb selles ,et praegusel ajahetkel puudub ülevaatlik materjal, mis annaks ülevaate polümeermaterjalide valdkonnast tulekustutus – päästetöid teostavatele päästetöötajatele.
Lõputöö eesmärgiks on esitada piisav materjal polümeeride ja plastide põlengutel tekkivatest ohuteguritest ja nende minimeerimise võimalustest.
Tulekahju teise ohtliku teguri – soojuskiirguse kohta on esitatud ohualad, koos toime kirjeldusega.
Ettepanekud käsitlevad plastide põlengul tegutsevate tuletõrjujate-päästjatele mõjuvate tervise ohutegurite võimalikku minimeerimist.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Polümeeride koostis ja nomenklatuu ; 1.1.Polümeeride koostis ; 1.2.Polümeeride nomenklatuur ; 1.3.Polümeeride keemilised ja füüsikalised omadused ; 2.Polümeermaterjalid ; 2.1.Polümeermaterjalid ehk plastid ; 2.1.1.Plastid ; 2.1.2.Kummid ja elastomeerid ; 2.1.3.Kiud ; 2.1.4.Adhesiivid ; 2.1.5.Pinnakattematerjalid ; 2.2.Plastide lisandid ; 2.3.Plastide põhilised kasutusalad ; 3.Sünteetiliste polümeeride põlemise üldised jooned ; 3.1.Sünteespolümeeri põlemine ; 3.2.Loodusliku polümeeri põlemine ; 4.Suitsu toime inimorganismile ; 4.1.Suitsu teke ja koostis ; 4.2.Suitsu psüholoogiline toime ; 5.Termilise radiatsiooni (soojuskiirguse) mõju inimesele ; 6.Ohutusabinõud kustutus-päästetöödel ; 6.1.Suits ; 6.2.Soojuskiirgus ; Kokkuvõte