Libavabaühenduste negatiivsed mõjud Eesti Vabariigi julgeolekule
Kokkuvõte
Magistritöö eesmärgiks oli välja töötada rakenduslikud ettepanekud libavabaühenduste negatiivsete mõjude leevendamiseks Eestis. Selleks oli püstitatud neli uurimisülesannet: Analüüsida venemeelsete organisatsioonide toimimist Eestis, Lätis ja Ukrainas ; analüüsida poliitilisi, ajaloolisi ja filosoofilisi aspekte, millele tugineb Venemaa Föderatsioon oma mõjutustegevuses; analüüsida erinevate riikide järelevalve ja piiravaid meetmeid libavabaühenduste suhtes; Teooria ja empiirilise uuringu tulemuste sünteesi põhjal teha rakenduslikud ettepanekud libavabaühenduste poolt tekitatava julgeolekuohu piiramiseks ja psühholoogilise kaitse parandamiseks.
Magistritöö eesmärgi saavutamiseks kasutas autor juhtumiuuringu strateegiat ning fookuses olid venemeelsed libavabaühendused ja nendest tulenev negatiivne mõju. Andmekogumis meetodina kasutas autor poolstruktureeritud ekspertintervjuusid kolme riigi (Eesti, Läti, Ukraina) ekspertidega ja dokumendianalüüsi. Magistritöö autor tegi viis järeldust ja 13 ettepaneku negatiivse mõju leevendamiseks.
Kirjeldus
Sissejuhatus ; 1.Kodanikuühiskond kui mõjutustegevuse instrument ; 1.1.Vabaühenduse ja libavabaühenduse olemus ; 1.2.Venemaa Föderatsiooni mõjutustegevuse filosoofilised, poliitilised ja ajaloolised alused ; 1.3.Libavabaühenduste kasutamine sündmustes Eestis, Lätis ja Ukrainas ; 2.Empiiriline uuring ; 2.1.Metoodika ja valim ; 2.2.Dokumendianalüüs võimalikute piiravate ja järelevalve meetmete välja selgitamiseks ; 2.3.Ekspertintervjuude analüüs kogutud arvamuste võrdlemiseks ; 2.4.Uurimistulemuste analüüs, järeldused ja ettepanekud valdkonna arendamiseks ; Kokkuvõte