Kinnipeetavate retsidiivsusriski hindamine Tartu Vanglas
Abstract
Lõputöö läbivad teemad on Tartu Vanglas riskihindamiste koostamisel osalevate osakondade rollid, inspektor-kontaktisiku poolt riskihindamise tulemuste analüüsimisest tulenevad probleemid individuaalse täitmiskava ja tingimisi ennetähtaega vabanemise korral tehtavast iseloomustuse koostamisel .
Lõputöö eesmärgiks on anda ülevaade millised on erinevate osakondade rollid riskihindamise koostamisel ning millised on peamised puudused ja kitsaskohad inspektor-kontaktisiku poolt koostava iseloomustuse või individuaalse täitmiskava koostamisel ning riskihindamisest tulenevate andmete analüüsimisel.
Lõputöö hüpoteesiks on väide, et inspektor-kontaktisiku poolt riskihindamise andmete analüüsimisel iseloomustuse ja individuaalse täitmiskava koostamiseks esinevad puudused ja kitsaskohad. Hüpoteesi kontrollimiseks analüüsis autor valdkonnakeskset kirjandust ning viis läbi uuringu 15 Tartu Vangla inspektor-kontaktisiku seas.
Autor leidis uuringu tulemusena, et Tartu Vanglas on inspektor-kontaktisikud kohanenud uue RH korraga, mis on seotud tingimisi ennetähtaegse vabanemisega iseloomustuste ja individuaalsete täitmiskavade koostamisega, kuid riskihindamise tulemuste analüüsimisel esinevad puuduseid. Uurimistulemustest lähtuvalt tegi autor omapoolsed ettepanekud olukorra parandamiseks.
Description
Sissejuhatus ; 1.Eesti vanglasüsteemi eesmärgid ; 1.2.Tartu vangla tegevus ; 1.3.Retsidiivsusriski hindamine Tartu vanglas ; 1.3.1.Riskihindamissüsteemi ; 1.3.2.Erinevate osakondade tegevused riskihindamise koostamisel ; 1.3.3.Sotsiaalosakonna tegevus kinnipeetavate RH koostamisel ; 1.3.4.Julgeolekuosakonna tegevus kinnipeetavate RH koostamisel ; 1.3.5.Üksuste tegevus kinnipeetavate RH koostamisel ; 2.Uurimustöö probleemiasetus ja meetod ; 2.1.Uurimustöö eesmärk ja ülesanded ; 2.2.Uurimismeetod ; 2.2.1.Uurimuse läbiviimise protseduur ; 3.Tulemused ja analüüs ; Kokkuvõte