Videosalvestuste kasutamine ja võimalused päästeteenistuses ning ettepanekud tervikkontseptsiooni arendamiseks
Abstract
Lõputöö eesmärgi saavutamiseks on koostatud järgmised uurimisülesanded: anda ülevaade kuidas on hetkel lahendatud videosalvestusvahendite kasutamine ja praktika Eesti päästesüsteemis, viia läbi uuring saamaks teada päästeametnike arvamust videosalvestiste ja salvestusvahendite kasutamise ning vajalikkuse kohta päästesüsteemis ja tulenevalt teoreetiliste allikate analüüsist ning läbiviidud uuringust teha ettepanekud videosalvestiste kontseptsiooni arendamiseks.
Eesmärgi kasutamiseks kasutas autor järgmiseid uurimismeetodeid: kirjandus ja dokumendi analüüs, statistika ja intervjuud. Valim moodustatakse Päästeameti töötajatest, kellel on kogemusi videosalvestusvahendite kasutamise kohta päästesündmustel või omavad laialdasi teadmisi videosalvestusvahenditest ning videosalvestistest.
Töö analüüsist selgub, et kontseptsiooni arendamisel on vaja reguleerida videosalvestusvahendite ja videosalvestiste kasutamine kord päästesüsteemis. Autori hinnates ühtse kontseptsiooni loomisel oleks vajadus soetada kiivrikaamerad kõikidesse päästekomandodesse, et komandodel oleks võrdsed võimalused videosalvestuse tehnika kasutamiseks.
Description
Sissejuhatus ; 1. Teoreetiline osa ; 1.1. Videosalvestuse kasutamise õiguslik regulatsioon Eestis ; 1.2. Videosalvestustehnika ja videosalvestiste kasutamine ; 1.2.1. Videosalvestused meedia kasutuses ; 1.2.2. Videosalvestusvahendid tõendusmaterjalina ; 1.2.3. Videosalvestused õppematerjalina ; 1.3. Sündmuste uurimine ja menetlus ; 1.4. Üldsuse harimine ; 1.5. Videotehnoloogia arenemine ; 2. Empiiriline osa ; 2.1. Uuringu metoodika ; 2.2. Uuringu valim ; 2.3. Uuringu käik ; 2.4. Intervjuude kokkuvõte ; 2.5. Videosalvestusvahendite kaardistus ; 2.6. Järeldused ja ettepanekud ; Kokkuvõte