Elanike teadlikkus gaasiohutuse valdkonnas Annelinna näitel
Kokkuvõte
Lõputöö uudsus seisneb selles, et varem pole uuritud gaasiga varustatud hoonete elanike teadmisi gaasiohutuse valdkonnas, samuti pole uuritud nende oskusi käituda gaasiavarii olukorras. Töö probleem seisneb selles, et ei ole teada, millised on elanike gaasiohutusased teadmised ja kuidas on võimalik neid teadmisi tõsta. Probleemi lahendamine on vajalik, sest gaasiõnnetuste tagajärjel võivad inimesed hukkuda või vigastada saada.
Lõputöö eesmärgiks on anda ülevaade inimeste gaasiohutusalastest teadmistest ja gaasiohutusalasest käitumisest ning pakkuda välja võimalusi nende parendamiseks.
Lõputöö tulemused näitavad, et kõige suuremaks probleemiks gaasiohutuse alal võib pidada seda, et gaasiseadmeid ei hooldata õigeaegselt. Sealjuures suurendab ohtu asjaolu, et paljud gaasiseadmed on vanad. Suur osa elanikest ei tea, millise intervalliga peab gaasiseadmeid hooldama ning isegi juhtudel kui seda teatakse, siis ikkagi sageli ei hooldata gaasiseadmeid õigeaegselt. Mõnevõrra väiksemaks probleemiks on ruumide, kus asuvad gaasiseadmed ümberehitused.
Suurem osa uuringus osalenuid teab, kuidas käituda gaasiohu korral, kuid kindlasti on elanike teadmistes arenguruumi. Arvestav osa elanikest ei tea, et gaasiohu korral on vajalik aknad avada mitte sulgeda. Samuti ei tea paljud küsitlusele vastanud, et töötavad elektriseadmed tuleb gaasiohu korral jätta tööle, sest seadme väljalülitamine võib põhjustada plahvatuse.
Kirjeldus
Sisukord: Sissejuhatus ; 1. Gaasiohutus ja elanike teadmised sellest ; 1.1. Elanike teadlikkus eluruumide turvalisusest ; 1.2. Elamutes kasutatavatest gaasiseadmetest tulenevad ohud ; 1.3. Ohutusnõuded gaasiseadmete kasutamisel ; 1.4. Tegutsemine gaasiohu korral ; 2. Gaasiohutuse uuring ; 2.1. Uuringu metoodika ; 2.2. Gaasiohutuse uuringu tulemused ; 2.3. Järeldused ja ettepanekud ; Kokkuvõte