Vanglaametnike füüsiline vorm Tartu vangla näitel
Abstract
Töö eesmärkideks on analüüsida kehaliste katsete tulemusi ja põhjuseid, miks katsed just sellise pingutusastmega sooritati. Teiseks eesmärgiks on anad ülevaade tervislikest eluviisidest ning anda soovitusi, kuidas vanglaametnikud saaksid hoida ennast heas füüsilises kui ka vaimses vormis.
Uurimustöö ainestiku moodustavad erialane avaldatud kirjandus ja Tartu Vanglas teostatud ankeetküsitlus ning selle analüüs. Uurimismeetodina on kasutatud võrreldavat kirjeldavat uurimust ja kvalitatiivset sisuanalüüsi.
Töö tulemusena selgub, et , et kehaliste katsete sooritamine on vangla süsteemis õigustatud. Kuna ametnikud ei ole iseseisvalt huvitatud tegelema spordiga. Tulenevalt vanglaametnike töö iseloomust ning vaimeset kui ka füüsilisest pingutustest on vaja kuidagi moodi stressi maandada.
Description
Sissejuhatus ; Teoreetilised lähtekohad ;1.Füüsilise vormi alused ; 1.1.Kehaline võimekus ja selle hindamine ; 1.2.Liikumise toime efekt ja sellest hea ensetunde loomine ; 1.3.Sterssi maandavad tegurid ; 1.4.Kehaliste harjutuste vajalikkus vanglasüsteemis ; 1.5.Füüsiline ja eriettevalmistus Eesti ning teiste riikide vanglateenistuses ; 1.6.Soovitused vanglaametnikele tervislikuks liikumiseks ; 2.Sportimine vanglates ja Sisekaitseakadeemias ; 2.1.Viru vangla ; 2.2.Murru vangla ; 2.3.Harku vangla ; 2.4.Tartu vangla ; 2.5.Sisekaitseakadeemia ; 3.2008.aastal Eesti vanglaametnikele korraldatud kehalised katsed ; 3.1.Kehaliste katsete sooritamise tulemused ; 3.1.1.Katsete tulemused Tartu vanglas ; Uurimus ; 1.Uurimisprobleemi püstitus ja metoodika ; 1.1.Meetodi valiku põhjendus ; 1.2.Meetodi kirjeldus ; 1.3.Valim ; 1.4.Analüüs ; 1.5.Järeldused ; Kokkuvõte